Sosyal medyada günümüzün en fazla kullanılan ücretsiz video ve fotoğraf paylaşım uygulamalarından biri olan instagram profillere mavi tık yani doğrulama imkanı sundu. Daha önceleri yurt dışında kullanılan mavi tık uygulaması son zamanlarda ülkemizde de aktif hale geldi. İlk önce IOS yani iphone’lara daha sonraki zamanlarda ise Anroid işletim sistemlerinde de aktif edildi.

Reklamlar

Peki Mavi Tık-Hesap doğrulama ne işe yarar.?

Bir çok ünlü marka ve tanınmışvisimlerin adına sahte hesaplar açılarak çeşitli sahtekârlıklara maruz kalınabiliyordu. İnstagram bu uygulama ile sahtekârlıkların önüne geçmeyi hedefledi ve bence başarılı olduğuna inanıyorum. Yani mavi tık olan hesaplar gerçek hesaplardır diyerek bir nevi hesapları tescillemiş oldu.

Bende sizlere mavi tık başvurusu nasıl yapılır anlatmaya çalışacağım, umarım faydalı olurum 🙂

Mavi Tık Nasıl alınır.?

Sıralamayı takip edelim….

* Öncelikle instagram hesabınıza giriş yapın.
* Profile gelerek ayarlar kısmından doğrulama iste seçeneğini tıklayın.
* Bu bölümde bilgileriniz otomatik olarak çıkacaktır ve sizden gerçek adınızı ve soyadınızı isteyecektir. Gerekli bilgileri doldurun.
* Kişisel hesaplar için gerçek adınızı ve doğum tarihinizi gösteren bir kimlik belgesi ( ehliyet, Nufüs Cüzd. v.b) fotoğrafını çekip yükleyin. Kimlik fotoğrafı 1-2mb geçmemelidir.
* Hesabınızı hangi kategoride kullanıyorsanız kategori kısmından seçeneğinizi yapın.
* İşletme hsapları için ise vergi lehvası, fatura gibi resmi belgelerin yüklenmesi gerekmektedir.
* Kimlik veya işletme belgenizi yükledikten sonra alt kısımda bulunan gönder butonuna basıp başvurumuzu sonlandırıyoruz.

Beklememiz gereken süre net olarak belli değil, başvuru işlemini gerçekleştirdikten sonra instagram size kesin olarak mavi tık vereceğini taahhüt etmemektedir. Başvuruda bulunup beklemekte fayda var.

Bende başvurdum bekliyorum. 🙂

Sağlıcakla

gokbeyk.com

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here