Son zamanlarda memleketimizde sanat adına güzel etkinlikler olmuyor değil, özellikle özel şirketlerin sanata ve sanatçıya bakış açısı git gide değişiyor, mesela Hatap Değirmenleri gibi. Firma son 3 yıldır farklı konuları ele alarak fotoğraf yarışması düzenlemekte, 2018 yılında da 90.yıl anısına bir fotoğraf yarışması düzenledi, yarışmanın konusu ise ”90 yıllık lezzet/Hatap” yani firmanın 90.yılına özel Hatap markasını ön plana çıkaracak fotoğraflar. Bu konuda Latif KAVUKÇU bey’in hakkını da yememek lazım, kendisiyle şahsen tanışmadım ama fotoğrafa olan sevdasını Çorumda bilmeyen yoktur.

Reklamlar

Hatap Un yarışma sayfasında şu sözlerle sanata ve sanatçıya verdiği değer daha iyi anlaşılmaktadır.

”3.Geleneksel Fotoğraf Yarışması ’90 Yıllık Lezzet’
Hayatın kaçınılmaz akışında birkaç anı ya da rengi hatıralara kazımak için vardır sanat. Fotoğraf ise sanatın en etkili formlarından biridir…

Hatap Değirmenleri olarak sosyal sorumluluk projelerimizden olan fotoğraf yarışmamızın 3.’sünü düzenlemekteyiz. Hem fotoğraf sanatçılarımızın gözünden sanatsal bir bakış ortamı sunmak, hem de hayatın vazgeçilmezi olan Un’un önemine ve 90 yıllık markamıza atıfta bulunmak amacıyla “90 Yıllık Lezzet” temalı fotoğraf yarışması düzenliyoruz.

Yarışmamızda 90 yıllık geçmişi olan Hatap markamızı ve/veya Hatap markalı ürünlerimizi fotoğraf sanatçılarınının bakış açısıyla fotoğraf karelerinde görmek amacımız.

Fotoğraf çekimlerinde özel olarak hazırlanmış bir konsept fotoğraf çekimi ile veya hayatın içerisinde Hatap markamıza ve/veya Hatap markalı ürünlerimize farklı bakış açıları ile fotoğraf karelerine yansıtılması amacımız.”

Son yarışmada ödül alan fotoğraflara toplamda 10.000 liraya yakın ödül verildi. Fotoğrafçılar açısından güzel bir ödül hem destek hemde teşvik amaçlı olarak firmanın elinden geleni yaptığına inanıyorum. Benim fotoğrafım sergileme ödülü aldı, benim için önemli olan fotoğrafıma değer verip seçmeleridir.

Hatap Un 3.Geleneksel Fotoğraf Yarışması ”90 yıllık lezzet” Sergileme ödülü alan fotoğrafım

Hatap Un Firması 1929 yılında günlük 32 çuval/2500kg kapasiteyle un üretimine başlamış kısa sürede üretimini iki katına çıkarmıştır. Yıllara yayılan başarı serüveni emeğin ve özverinin birleşmesiyle Hatap Un firması Anadolunun önemli un fabrikaları arasında yerini almıştır. Hatap Un tarihçesini Hatap Un firmasının resmi sitesinden daha detaylı okuyabilirsiniz.
Hatap Un yöneticilerine ve yarışmaya katılan tüm fotoğrafçı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çorumda fotoğrafçıların en büyük destekçisi olan Latif Bey’e tekrardan teşekkür ediyorum.

2019 yılında firmanın yeni bir fotoğraf yarışması düzenlemesini bekleriz. 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here